تراکتور امسال باید جاه‌طلبی‌اش را در سطح ایران و آسیا نشان دهد

مصطفی آجورلو در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با تایید خبر اضافه شدنش به هیئت مدیره باشگاه تراکتور گفت: به تازگی برخی تحولات در هیئت مدیره باشگاه تراکتور انجام شد و بر همین اساس بنده به هیئت مدیره این باشگاه اضافه شدم. باعث افتخار من است که در کنار مردم بزرگ آذربایجان به این باشگاه خدمت کنم.

وی ادامه داد: تراکتور چیزی بزرگتر از باشگاه است و می‌توان آن را به عنوان بخشی از هویت فوتبال ایران و فرهنگ کشورمان قلمداد کرد. این باشگاه ظرفیت‌های فراوانی دارد که باید با کمک هیئت مدیره و تیم مدیریتی و مردم شریف آذربایجان آنها را شکوفا کرد. طبیعتا بنده در کنار سایر اعضای هیئت مدیره باید به سمت بالقوه کردن این ظرفیت‌ها و داشته‌ها حرکت کنیم و موجب رضایت هواداران این باشگاه بزرگ شویم.

آجورلو در پاسخ  به سوالی پیرامون شایعه مدیرعاملی‌اش پس از اضافه شدن به هیئت مدیره اظهار داشت: من فکر می‌کنم اینگونه شایعه‌ها که در طول چند سال گذشته هم شاهدش بودیم هیچ کمکی به این باشگاه نمی‌کند و بر عملکرد تیم تاثیر خوبی نمی‌گذارد. از همین رو خواهش می‌کنم که به چنین مباحثی پرداخته نشود. اکنون آقای نظمی مشغول مدیریت باشگاه هستند و بنده هم به عنوان عضوی از هیئت مدیره  از ایشان برای پیشبرد امور حمایت می‌کنم. همه ما باید با تمام توان برای موفقیت ایشان در مدیریت باشگاه تلاش کنیم. مدیریت باشگاه به شدت نیازمند حمایت هیئت مدیره است و ما در هیئت مدیره باید در این جهت حرکت کنیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه پاس تهران در پاسخ به سوالی پیرامون اختلافی که بین نظمی و خطیبی پیش آمده بود گفت: امیدوارم این سوء تفاهمات به زودی رفع شده و از این به بعد شاهد آرامش بیشتر در باشگاه باشیم. مدیریت باشگاه و رسول خطیبی باید به این سمت حرکت کنند که تراکتور هر چه سریع‌تر خود را بازسازی کند و به رقابت قهرمانی لیگ برتر بازگردد. ضمن اینکه  باید این تیم از گروه خود در مسابقات آسیایی هم بالا رود. ما امسال باید جاه طلبی خود را در سطح ایران و آسیا نشان دهیم. در این راه هواداران عزیز تراکتور هم باید به میدان بیایند و کاری کنند که هیچ ورزشگاهی در ایران خالی از هواداران تراکتور نباشد به ویژه ورزشگاه یادگار امام تبریز.

 آجورلو پیرامون مشکلات مالی این باشگاه گفت: در تلاش هستیم که این مشکلات به زودی رفع شود.

نایب رئیس هیئت مدیره باشگاه تراکتور در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت باشگاه‌های کشور و روند حرفه‌ای شدن فوتبال ایران به تسنیم گفت: گر چه اکنون شاهد استقلال نسبی فوتبال ایران هستیم و از این جهت قدم‌های خوبی برداشته شده اما هنوز فوتبال ایران در ریل خصوصی سازی قرار نگرفته است. امروز شاهدیم که همچنان منبع اصلی درآمدهای فوتبال ما از دولت است و باشگاه‌ها در درآمدزایی چندان پیشرفتی نداشته‌اند. در عین حال سازمان لیگ توانسته قدم های خوب و قابل تمجیدی برای استقلال و درآمدزایی باشگاه‌ها بردارد.

آجورلو در پایان به نقش دولت در توسعه فوتبال اشاره کرد و خاطرنشان کرد: فرآیند توسعه و پیشرفت فوتبال نیازمند تشکیل مثلث دولت، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است. وزارت ورزش باید زمینه حمایت دولت از خصوصی شدن باشگاه‌ها را فراهم آورد، دولت هم باید با مجموعه قوانین حمایتی زمینه مساعدت نظام بانکی از باشگاه‌ها را فراهم کند و فدراسیون هم باید با مهارت و قدرت این فرآیند را مدیریت کند. در مقطع فعلی متاسفانه چنین روندی مشاهده نمی‌شود.

/ 0 نظر / 9 بازدید