دیتمار:هواداران اگر هم لقبی بدهند از روی محبت‌شان است.

دیتمار باکای یکی از سه خارجی تراکتور است. مدافعی بلندقامت از آلبانیا که خیلی‌ها با تردید از کیفیت او حرف می‌زنند. تراکتوری‌ها که می‌گویند مدافع خوبی است اما رسول در بازی افتتاحیه لیگ به او تنها دقایقی اندک میدان داد. خودش پیش از هر چیز از هواداران تراکتور ذوق زده است. حرف‌های دیتمار را بخوانید:
 چه شد که به تراکتور آمدی؟
از طریق جواهر سوکای متوجه شدم که یک تیم بزرگ ایرانی به مدافع نیاز دارد و وقتی فهمیدم آن تیم تراکتور است قضیه برایم جالب شد. به همین خاطراز طریق اینترنت کمی اطلاعات کسب کردم. اولین چیزی که برایم قابل‌توجه بود هواداران بیشمار این تیم و سپس حضور آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا بود.
می‌توانی در این تیم فیکس شوی؟ آن هم با وجود شفیعی و آل نعمه؟
به نظرم این جا بازیکن خوب زیاد داریم. هیچ‌کس نمی‌داند صددرصد فیکس هست یا نه بنابراین همه باید تلاش کنند. در عین رقابت فشرده رفاقت هم داریم و در نهایت این سرمربی است که تصمیم می‌گیرد چه بازیکنی در ترکیب باشد.
اگر فیکس نشوی از آمدنت به تراکتور پشیمان نمی‌شوی؟
در هیچ قراردادی ذکر نشده که بازیکنی فیکس می‌شود یا نه. من تمام تلاشم را می‌کنم و هر کاری مربی صلاح بداند انجام می‌دهم.
درست است که تو چهارمین خارجی‌ گران‌قیمت لیگ هستی؟
در جریان نیستم بقیه چقدر گرفته‌اند اما فکر نمی‌کنم این طور باشد قراردادم کاملا معمولی است و قیمتم خیلی بالا نیست.
 در تیم‌های قبلی‌ات این تعداد هوادار را یکجا دیده بودی؟
از لحاظ کیفیتی نه ولی در «اسکندر برو» که بازی می‌کردم چون این تیم چهار سال متوالی قهرمان آلبانی شد و در لیگ اروپا هم حضور داشتیم هواداران زیادی از ما حمایت می‌کردند.
پرشورها تا الان به تو لقبی نداده‌اند؟
شاید هم داده‌اند من متوجه نشده‌ام! هر لقبی که هواداران انتخاب کنند را دوست دارم و اگر هم لقبی بدهند از روی محبت‌شان است.
راستی باشگاه برایت خانه اجاره کرد؟
هنوز نه! من و همسرم در هتل پارس هستیم. البته باشگاه خانه اجاره کرده اما هنوز تحویل نگرفته‌ایم. دوست دارم هر چه سریع‌تر به خانه خودمان برویم تا همسرم برایم آشپزی و غذاهای کشور خودمان را درست کند.
 غذاهای ایرانی را دوست نداری؟
غذاهای ایرانی هم خوب است. به خصوص چلوکباب!
به جاهای دیدنی تبریز رفته‌ای؟
نه به آن صورت چون مدام با تیم مشغول تمرین کردن و اردو رفتن بودیم. البته شنیده‌ام که تبریز جاهای تفریحی و تاریخی زیادی دارد که دوست دارم آن‌ها را به خصوص روستای کندوان را ببینم چون در دنیا معروف است.
چه چیزی بیشتر از همه توجهت را در تبریز جلب کرده؟
هواداران بی‌شمار تراکتور بیشتر از همه‌چیز به چشم می‌آید.
رابطه‌ات با هم تیمی‌‌هایت چطور است؟
وقتی داشتم به این جا می‌آمدم کمی نگران بودم چون داشتم وارد یک کشور جدید می‌شدم. اما بچه‌ها آنقدر دوستانه رفتار کردند که اصلا احساس غریبی نکردم.
و صحبت پایانی؟
جا دارد از آقایان نظمی، خطیبی و نصیری که در این مدت پیگیر کارهایم بودند تشکر کنم به خصوص رسول خطیبی که خیلی تلاش کرد.

سارا طاووسی: روزنامـه ورزشی نود

/ 0 نظر / 9 بازدید