گردانی: خودخواه نیستم، جانم را هم می‌دهم ادینهو زود فهمید کجا آمده!


تراکتور لیگ را با برد شروع کرد و همین قضیه باعث شد بعضی از بازیکنان از جمله مدافع این تیم یعنی حبیب گردانی از همین حالا قول قهرمانی را به پرشورهای ترک آذربایجانی بدهند! 
آقای گردانی چه خبر؟
در حال حاضر که خبر خاصی نیست برای انجام کارهای شخصی به تهران آمده بودم که زود هم برگشتم.
بیشتر از اینکه تبریز باشید تهران و ترکیه بودید!
به هر حال ما تابع تیم هستیم و هر جا که تراکتور باشد ما هم همان جا هستیم. 15 روز در ترکیه و دور از خانواده بودیم و واقعا زحمت کشیدیم و تمرینات سنگین و بدنسازی پرفشاری را پشت‌سر گذاشتیم. امیدوارم نتیجه زحماتمان را ببینیم.
برویم سراغ بازی. نظرت در مورد دیدار با فولاد چیست؟
خدا را شکر بازی خوبی بود. هواداران هم به جریان بازی شور و نشاط بخشیدند. تیم ما جوان است و همه می‌خواهند خودشان را نشان دهند. با برد شروع کردیم به امید خدا با قهرمانی هم تمام می‌کنیم.
به نظرت هواداران استقبال خوبی کردند؟
خودتان می‌دانید که عید بود و به خاطر تعطیلات اکثرا به مسافرت و گردش رفته بودند اما با این وجود باز هم خوب استقبال شد و همین‌هایی هم که آمدند ما را شرمنده کردند مطمئن باشید از بازی‌های بعد تعداد تماشاگران بیشتر می‌شود.
بعضی از کارشناسان اعتقاد دارند با وجود کسب برد نمایش خوبی مقابل فولاد نداشتند قبول داری؟
بازی اول بود و تازه از شرایط بدنسازی خارج شده بودیم. بی‌انصافی است اگر بگویند ما خوب نبودیم. ما از فولادی‌ها بهتر بودیم و آنها اصلا موقعیت نداشتند. تیم‌مان جوان است و دو، سه بازی طول می‌کشد تا جا بیفتیم. آقارسول دارد تمام تلاشش را می‌کند که تیم نتیجه بگیرد اما نباید انتظار داشت که بازی اول را فوق‌العاده کار می‌کردیم اگر این طور باشد استقلال ضعیف‌ترین بازی‌اش را انجام داد.
در مورد فولاد نظرت چیست؟
ما به آنها موقعیتی ندادیم. البته برای فولاد احترام قائلم آنها هم مثل اکثر تیم‌ها جوانگرایی کردند و کمی طول می‌کشد هماهنگ شوند. تیم ما در بین تیم‌هایی که جوان شده‌اند شرایط خیلی خوبی دارد چون تلفیقی از جوان و باتجربه است. قول می‌دهم اگر حاشیه‌ای پیش نیاید قهرمان شویم.
 برای قول قهرمانی کمی زود نیست؟
نه، چون هدف همه از مدیرعامل گرفته تا تدارکات خوشحال کردن هواداران است. تمام سعی خود را برای کسب جام یا حداقل حفظ سهمیه آسیا می‌کنیم. چه بومی‌ها و چه غیربومی‌ها همه با جان و دل کار می‌کنند. در این میان رسول خطیبی از همه ما بیشتر نگران تیم است او هم اصالتا تبریزی است و هم در گذشته پیراهن تراکتور را به تن کرده به همین خاطر تعصب زیادی دارد.
در بین نیمه بازی با فولاد چه اتفاقی افتاد و چه صحبت‌هایی در رختکن رد و بدل شد که در نیمه دوم گل مساوی را دریافت کردید؟
اخلاق آقارسول به گونه‌ای است که ابتدا در مورد بازی صحبت نمی‌کند اول می‌گذارد همه آرام شوند و استراحتی بکنند بعد صحبت می‌کنند و همه ذهن‌ها را برای برد آماده می‌کند که همین طور هم شد.
از عملکرد خودت راضی بودی؟
خودم سنگینی بدنم را حس می‌کردم. البته به خاطر بدنسازی‌هایی که انجام دادیم کاملا طبیعی بود اما آن طور که باید و شاید از خودم راضی نبودم البته تیم حریف هم کم تیمی نبود به هر حال ما مقابل قهرمان فصل گذشته بازی کردیم. قطعا از بازی‌های بعد بهتر می‌شدیم.
در یکی، دو صحنه می‌توانستی پاس بدهی اما شوت زدی چرا؟
موقعیت برای پاس دادن مناسب نبود وگرنه من هیچ موقع خودخواهی نمی‌کنم. هر کاری می‌کنم برای موفقیت تیم است. همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا در تبریز و بین مردم آذربایجان راحت سرمان را بلند کنیم اما برای نتیجه گرفتن به هواداران خوب‌مان که هیچ وقت ما را تنها نگذاشتند نیاز داریم. من خودم بچه تبریز هستم و حاضر هستم جانم را هم برای تراکتور بدهم این طوری نیست که بخواهم از تیمم سوءاستفاده کنیم من پیراهن تیمم را به استقلال و پرسپولیس هم نمی‌فروشم.
یعنی اگر یک پیشنهاد خوب از سرخابی‌های پایتخت داشته باشی باز هم نمی‌روی؟
نه، من شهرم و تیمم را دوست دارم. در تبریز به دنیا آمدم و بزرگ شدم و فوتبالم را اینجا شروع کردم همین جا هم خداحافظی می‌کنم. درست است که پیراهن تیم‌ملی مقدس است و دوست دارم که روزی آن را بر تن کنم اما پیراهن تراکتور به همان اندازه برایم ارزش دارد.
فکر می‌کردی ادینهو در اولین بازیش برای تراکتور گلزنی کند؟
اول از همه باید بگویم کارشناسانی که اعتقاد دارند تراکتور ضعیف است این را هم در نظر بگیرند که سه بازیکن ما از جمله ادینهو تازه اضافه شده‌اند اما با این وجود لوسیانو خودش را رساند و گل هم زد.
شادی بعد از گلش هم خاص بود!
دیگر ادینهو هم فهمیده که کجا آمده است (می‌خندد). در همان بازی اول مشخص شد که او تراکتور را دوست دارد و حاضر است جانش را برای تیمش بدهد! همه بچه‌ها همین طور هستند با غیرت بازی می‌کنند.
در گل‌هایی که دریافت کردید لک مقصر نبود؟
لک جزو سه، چهار دروازه‌بان خوب لیگ است حالا یک بار هم اشتباه کرده و این برای همه بازیکنان پیش می‌آید. شاید در خروجش دچار اشتباه شده اما چند تا توپ خوب هم درآورد چرا این را نمی‌گویند؟ لک ملی‌پوش ما بوده که در لحظه آخر خط خورد او گلر موفقی است امیدوارم به حقش برسد.
به نظرت خط دفاع ثبات لازم را دارد؟
درست است که اسدی و نصرتی جدا شدند اما آل‌نعمه که اضافه شده ملی‌پوش است یا مثلا خالد شفیعی انگیزه زیادی دارد. به نظرم خط دفاع‌مان خوب است و هیچ مشکلی ندارد.

 

روزنامه ورزشی نود : سارا طاووسی

/ 1 نظر / 11 بازدید
سعید خاکی

سلام دوست عزیز من یک طراح قالب هستم و با پرشین بلاگ هم همکاری می کنم ... برای پیشرفت وبلاگ های ایرانی قالب های شخصی طراحی می کنم تا از نظر طرح و گرافیک هم با سایت ها بتونن رقابت کنن ... اگر علاقه دارین که شما هم قالب شخصی داشته باشین به وبلاگ من سر بزنید ... منتظر شما هستم .